Over deze groep
Voel jij soms de druk om alles perfect te doen? Je cijfers moeten goed zijn, je moet presteren op sport, erbij horen op social media… In een wereld waarin de prestatiedruk steeds groter wordt, is het niet gek dat je soms bang bent om te falen. Je bent niet de enige. Faalangst kan je soms in de weg staan – op school, bij sport of gewoon in het dagelijks leven. Gelukkig kun je er écht iets aan doen. In deze training leer je stap voor stap hoe je meer vertrouwen krijgt en hoe je omgaat met de druk die je voelt.
Waar ga je mee aan de slag?
Tijdens deze training leer je wat faalangst en prestatiedruk precies is. Daarna gaan we aan de slag met tools waarmee je, je faalangst kan verminderen:
- Omgaan met negatieve gedachten: Je leert hoe gedachten invloed hebben op wat je voelt en doet. Ook leer je negatieve gedachten over jezelf en over falen te herkennen en te vervangen door helpende gedachten.
- Ontspanningstechnieken: Je oefent met manieren om je lichaam en hoofd tot rust te brengen, bijvoorbeeld met ademhalingsoefeningen, zodat spanning minder grip op je heeft.
- Piekeren beperken: Je krijgt handvaten om piekeren te beperken of stoppen.
- Positief over jezelf denken: Je leert om positief over jezelf te denken door je aandacht te richten op je kwaliteiten en successen en aandacht te geven aan positieve herinneringen.
Informatie groep
De training bestaat uit vijf bijeenkomsten en één ouderbijeenkomst. Aan de training kunnen maximaal 12 jongeren meedoen.
- Voor jongeren van 12 t/m 17 jaar
- Data sessies jongeren: Vrijdag 6 november, 20 november, 27 november en 11 december
- Datum ouderbijeenkomst: Vrijdag 4 december
- Tijd: 15:00-16:30 uur
- Locatie: Bibliotheek ’s-Gravenzande. Adres: Zandeveltplein 26, 2692 AG ‘s-Gravenzande
- Kosten: Er zijn geen kosten verbonden aan deelname